Kilka słów o Wrocławiu.

Wrocław - miasto, które zachwyca zachowanym średniowiecznym układem ulic Starego Miasta, zabytkami architektury i harmonią między historyczną spuścizną a nowoczesną zabudową. Wrocław ma za sobą bardzo bogatą, ale też trudną historię. W mieście położonym nad Odrą znajduje się 12 wysp, 112 mostów i kładek oraz mnóstwo pięknych parków i ogrodów. Na 14 państwowych i 14 prywatnych wyższych uczelniach studiuje tu ponad 120 tys. studentów.

Jako centrum nauki i kultury Wrocław stał się popularnym miejscem do lokowania bezpośrednich inwestycji dla wielu firm, m.in.: 3M, American Restaurants, Bosch, Euro Bank, Get In Bank, Google, HP, Impel, LG, Lukas Bank, Santander, Toshiba, US Pharmacia, Volvo, Whirlpool.

Z kart historii Wrocławia:

  1. 1000 rok - ustanowienie biskupstwa wrocławskiego,
  2. w średniowieczu Wrocław jest jednym z największych i najbogatszych miast Europy, najbogatszym miastem Polski, z tego czasu pochodzą gotyckie kościoły, katedra i ratusz,
  3. do 1335 roku należał do królestwa polskiego, w latach 1335-1526 do królów czeskich, w latach 1526-1740 do monarchii Habsburgów austriackich, a w latach 1740-1945 znalazł się pod panowaniem Prus, a później III rzeszy,
  4. w II Wojnie Światowej miasto zostało zniszczone w 70%, z 600 zabytków 400 uległo całkowitemu zniszczeniu, a wśród pozostałych były zniszczenia sięgające 70%.

Mapa strony:

MIESZKANIE ENZO

Enzo to apartament, którego nie można porównać do żadnego pokoju w hotelu we Wrocławiu! Zapraszamy na start!

MIESZKANIE MUZA

Muza jest przeciwieństwem apartamenu Enzo. Masz duszę artysty? Wybierz mieszkanie Muza, nie zawiedziesz się!

ADRES

Nasze apartamenty znajdują się w budynku przy ulicy Nowej 2A, oddalonej tylko 5 minut na piechotę od Rynku Wrocławia.

WSPIERAJĄ NAS

Dbając o wystrój naszych mieszkań, wkorzystaliśmy obrazy Anety Augustyniak.